Posjet Udruzi za zaštitu životinja „Feniks“ Labin

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 24. 11. 2014.

U povodu Dana volontera koji će se obilježavati početkom prosinca članovi te voditeljice Gradskog vijeća mladih i Školskog vijeća mladih posjetili su  Udrugu  za zaštitu životinja „Feniks“ Labin u subotu 22.11.2014. U razgovoru s volonterkom Tanjom Franković puno smo doznali o problemima Udruge. Sredstva koja Udruga dobiva su premala, kao i donacije, posla je puno, volontera premalo…  Trenutno je u prostoru iza Veterinarske stanice smješteno 6 pasa i nekoliko mačaka, a u prostoru pored šohta još dvadesetak mačaka.

Izvor: http://www.labin.hr/node/1105:

UDRUGA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA "FENIX" LABIN
Udruga za zaštitu životinja Fenix je volonterska udruga koja funkcionira zahvaljujući trudu i suradnji, nažalost, samo par entuzijasta. Osnovana je 2005. godine sa ciljem zbrinjavanja i udomljavanja napuštenih i izgubljenih životinja sa područja grada Labina i susjednih općina.
Udruga NEMA AZIL, koristimo 3 boksa koja su nam dani na korištenje od strane Veterinarske ambulante i stoga su naše mogućnosti za zbrinjavanje sve većeg broja napuštenih životinja jako ograničene.

Iako su naše aktivnosti prepoznate od strane Grada Labina, još uvijek nemamo stalne donatore te je financiranje svih troškova (hrana, lijekovi, cijepljenja itd.) svakim danom sve teže.
Trudimo se podizati svijest o sterilizaciji i odgovornosti svakog pojednica prema vlastitom ljubimcu kako bi se na taj način izbjegla neželjena legla i posljedično, smanjio broj napuštenih životinja.

Briga o našim štićenicima zahtijeva prije svega veliku ljubav i dobru volju, puno slobodnog vremena te kontinuitet i dosljednost u radu. Volonteri nisu plaćeni za svoj rad i ne primaju nikakvu naknadu, a sve donacije se iskorištavaju isključivo za potrebe životinja, dakle za nabavku hrane, za cijepljenje, čipiranje, sterilizacije itd.

Prilikom rješavanja problema pasa i mačaka lutalica, ciljevi lokalne zajednice, uložena materijalna sredstva i ukupna nastojanja ne bi smjeli biti kratkoročnog karaktera i usmjereni samo na saniranje posljedica "hvatanja lutalica" - zatvaranja i čekanja zakonskih 60 dana da ih se usmrti. Stoga se u narednim godinama nadamo većoj podršci svojih sugrađana, bilo u vidu donacija, volontiranja ili pružanja privremenog smještaja nekoj od napuštenih životinja.

ŽIRO RAČUN UDRUGE na koji možete uplatiti donacije ili članarinu (godišnja članarina iznosi 50,00 kuna) ukoliko želite postati podupirući član:

ERSTE BANKA d.d.
2402006 - 1100456243

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: HR3024020061100456243
SWIFT CODE: ESBCHR22

Kontakt brojevi: 091/ 783 7138
                            098/ 317 113

E-mail: udrugazazastituzivotinjafenix@gmail.comPotražite nas i na facebooku gdje su oglašene sve životinje koje trenutno traže dom.           https://www.facebook.com/uzzz.fenix.labin

Predsjednica udruge: Alda Miletić

Priloženi dokumenti: