Sudjelovanje u projektu Kulturna i duhovna baština zavičaja u Slavoniji

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 6. 10. 2014.

Projekt Kulturna i duhovna baština zavičaja u organizaciji Nansen dijaloga sa sjedištem u Osijeku okuplja dvadesetak škola u Hrvatskoj, a naša je škola jedna od triju u Istarskoj županiji. Na dvodnevnom susretu u mjestu Otok kraj Vinkovaca sudjelovalo je 15 učenika šestih i sedmih razreda, a među njima članovi Gradskog vijeća mladih naše škole s učiteljicom povijesti i knjižničarkom. Bili smo smješteni po obiteljima, kušali slavonske specijalitete i uvjerili se da su Slavonci zaista vrlo gostoljubivi i dobri domaćini. Drugi dan sudjelovali smo u radionicama za oko tristotinjak učenika, a svi su učitelji ujedno bili i voditelji radionica tako da smo svi bili uključeni u program i aktivni. Bilo nam je super, zanimljivo i lijepo. Nakon ručka i razgledavanja mjesta i posebne atrakcije mlina Suvare, spomenika najviše kulturne vrijednosti, oprostili smo se  (mnogi sa suzama u očima) od svojih domaćina i kasno u noći vratili se u Labin.

Stella, Matea, Vanna i Noa

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica