Europski dan jezika

Autor: Tanja Dobrić, 29. 9. 2014.

Učenici od 1.-4. razreda su u petak, 26.09.2014.  sa svojim učiteljicama i učiteljicama Talijanskog i Engleskog jezika obilježili Europski dan jezika.

Europski dan jezika obilježava se od 2001. godine koja je bila proglašena Europskom godinom jezika. Ciljevi su: poticanje učenja većeg broja jezika kako bi se povećala višejezičnost i razumijevanje različitih kultura, promicanje bogate jezične i kulturne raznolikosti Europe, te poticanje cijeloživotnog učenja jezika u školi i izvan nje.

Prigodnom priredbom predstavili su europske jezike kao što su: talijanski, njemački, danski, poljski, češki,… Isti tekst najprije se je pročitao na hrvatskom, a zatim na nekoliko europskih jezika.

U tome su nam uvelike pomogla djeca i njihovi roditelji koji su porijeklom iz navedenih europskih zemalja. Ovom prilikom im se srdačno zahvaljujemo!

P.S. I Istra je dio Europi pa smo se i mi tu klali. Našu besedu ne smemo zubit ni zgubit.

Sanja Škopac