Moja prva knjiga

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 7. 11. 2013.

Na natječaju "Moja prva knjiga" sudjelovao učenik Dino Peruško

“Moja prva knjiga” je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici. Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu. Završna svečanost natječaja Moja prva knjiga za 2013. godinu održala se 26. rujna 2013. u Karlovcu.

Najbolji su nagrađeni, a ostalim natjecateljima, školama i mentorima dodijeljena su priznanja za sudjelovanje na natječaju pa tako i našoj školi, učeniku 2.b razreda, Dinu Perušku za sikovnicu "Moja pustovina" za koju je sam smislio tekst i ilustracije te mentorici Silvi Tenčić Stemberger.

Na sljedećoj web stranici možete pogledati i novi natječaj za šk. god. 2013./14.: