Državna i svehrvatska smotra Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Tanja Dobrić, 15. 10. 2013.

U nedjelju, 13. listopada naša je škola bila sudionik Državne i svehrvatske smotre Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje koja se održala u OŠ «Ivo Lola Ribar».

Naš je izložbeni prostor prikazao svu ljepotu i slast istarskih domaćih kolača po starim bakinim receptima. Našlo se tu kroštula, baci, kiflica, blinci i kolačići, čije smo recepte objedinili u prigodnoj brošuri. Dobra srca i vrijedne, zlatne ruke naših mama, nona i naše kuharice pomogle su nam u ostvarenju spomenutog. Košare kolača bile su prava umjetnička djela. Aktiv razredne nastave i produženog boravka osmislio je naš izložbeni kutak (koji je bio premalen za sve naše ideje) i upotpunio ga jesenskim voćem i biljem koja su skupljala djeca. Svim ljudima dobre volje dali smo na kušanje naše kolače i svima su usta bila puna hvale. Naše su učenice Erika Mikuljan, Danijela Daić, Valentina Horvat i Monika Peti u narodnim nošnjama uljepšale naš kut.

Ponosni smo što smo bili sudionici bogate smotre hrane, ponosni smo na naše učenike, njihove roditelje i bake koji su nam pružili pomoć i zato smo im neizmjerno zahvalni.

Učiteljice razredne nastave i produženog boravka