MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

15.11.-15.12.

Posjet pekari „Jedinstvo“

Autor: Sanja Škopac, 15. 10. 2018.

Danas, 15.10.2018. učenici prvih razreda su u pratnji svojih učiteljica posjetili Pekaru „Jedinstvo“, budući  da u mjesecu listopadu obilježavamo Dan zahvalnosti za plodove zemlje i Dan kruha.

Dočekala nas je tehnologinja pekare gđa. Dorijana Beletić. Najprije nas je odvela u skladište brašna, gdje smo upoznali razne vrste i tipove brašna. Vidjeli smo kako se skladišti brašno, postupak prosijavanja, silose kroz koje brašno dolazi u proizvodnju, dozatore i aparate za miješanje tijesta. Naučili smo koji su nam sastojci potrebni za pravljenje kruha. Vidjeli smo prostore za fermentaciju, rotacione peći i veliku peć koja može ispeći 2 tone kruha u pola sata.

Upoznali smo i način izrade krafni, kroasana, kiflica i sl. Vidjeli smo prostor gdje se proizvodi pakiraju u košare  i ukrcavaju u vozila. Na kraju smo kušali odlične, tople kroasane.

Zahvaljujemo se gđi. Dorijani na stručnom vođenju i djelatnicima pekare.

Učiteljice Doris Golja i Nirvana Golja

pon, 19.11.2018.