Obilježavanje Dana hrvatske glagoljice i glagoljaštva na naš način

Autor: Silva Tenčić, 26. 2. 2021.

Na današnji dan 22. veljače 1483. tiskana je prva hrvatska knjiga „Misal po zakonu rimskoga dvora“. Misal je tiskan na hrvatskome jeziku i glagoljici i time postao prvi misal u svijetu koji nije tiskan latiničnim pismom.

Od našeg prvog Misala danas je očuvano 11 primjeraka i 6 fragmenata no očuvana je i ljubav, tradicija i želja da se sačuva od zaborava jedna kulturna baština od velikog značaja za sve nas.

Učenici 6. b razreda naše škole vrijedno su slušali o povijesti hrvatskoga jezika, učili o glagoljici te su na svoj kreativan način došli do ideje koju su uz podršku učitelja Deana Nestorovića uspješno realizirali te na taj način započeli s obilježavanjem mjeseca hrvatskoga jezika koji traje do 17.ožujka.

Mudre misli, lirske pjesme pisane na glagoljici primjerci su koji se mogu razgledati u holu škole i u učionici glazbene kulture.

Pogledajte, naučite i vi zanimljivosti o glagoljici!

Dean Nestorović

Sandučić Hvalibaba i Tužibaba -ubacite  pismo pohvale i pokude ili dajte prijedlog, postavite nam pitanje o školskom životu

"Ne razmišljaj o onom čega nemaš. Razmišljaj o tome što možeš učiniti s onime što imaš."

Ernest Hemingway