MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

15.11.-15.12.

Vidi i klikni

Autor: Sanja Škopac, 13. 10. 2018.

U petak, 12.10.2018. su predstavnici HAK-a u suradnji s  MUP-om  i Gradom Labinom, prezentirali program čiji je cilj naučiti djecu u dobi od 6 do 7 godina prepoznati i vidjeti opasnosti u prometu te kako ih učiniti vidljivim za vozače.

Program obuhvaća niz situacija s kojima se djeca svakodnevno susreću na cesti, a u kojima je važno biti viđen i vidjeti. Pomoću ovog programa djeca stječu važne informacije i vještine kojima će sigurnije sudjelovati u prometu ali i pozitivno utjecati na navike svojih roditelja i obitelji.

Učenje kroz praksu, igru i uz pomoć električnog automobila, te napuhanih didaktičkih pomagala (automobila)  bilo je više nego zabavno, a nadasve poučno.

Djeca su kroz simulacije prelaska po zebri naučila pravilan prijelaz ceste, prijelaz između parkiranih automobila, prijelaz kada nema zebri, prijelaz uz pomoć semafora, kako se vezati u vožnji i zašto, potrebu korištenja sjedalica, te koje su posljedice nevezivanja.

Zahvaljujemo se na poučnoj i prilagođenoj edukaciji, te dobivenim bojankama kojima su učenici bili oduševljeni.

Doris Golja i Nirvana Golja

pon, 19.11.2018.