MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

15.11.-15.12.

Europski dan jezika

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 4. 10. 2018.

Stara poslovica kaže : „ KOLIKO JEZIKA GOVORIŠ TOLIKO VRIJEDIŠ.“ Danas upravo tako i jest. Poznavanje jezika otvara mnoga vrata. Ne bismo smjeli podcjenjivati vrijednost učenja jezika. Naučiti koristiti neki drugi jezik je više od usvajanja ove korisne vještine... ono reflektira stav, poštovanje identiteta i kulture drugih naroda i toleranciju različitosti.

Kao i svake godine 26. rujna u našoj školi obilježen je Europski dan jezika. „ Mali Talijani “   ( učenici 3. razreda ) nakon samo četiri tjedna učenja jezika, su na satu talijanskog otpjevali svima poznatu pjesmu „ Sretan rođendan“ na talijanskom, hrvatskom, engleskom i španjolskom jeziku. Budući da u 3.razredu imamo i učenike drugih nacionalnosti učenici su pjesmu otpjevali i na ruskom, slovenskom i portugalskom.

Učenici 4. i viših razreda izrađivali su plakate i višejezične slikovne kartice koje su izložili u predvorju škole te su na raznim jezicima otpjevali pjesmu „ Kad si sretan .“

Obilježavanje ovogodišnjeg Europskog dana jezika bilo je ispunjeno raznim aktivnostima, ali što je najvažnije učenicima zabavno i poučno.

Barbara Kokot

pon, 19.11.2018.