Boćajmo u školi – finalno natjecanje

Autor: Sanja Škopac, 8. 6. 2018.

Nakon 11 održanih kvalifikacijskih natjecanja u Pazinu, Buzetu, Valturi, Labinu, Čepiću, Potpićnu, Nedešćini, Vižinadi, Svetvinčentu, Vrsaru i Poreču jučer, 7. lipnja 2018. godine, u Pazinu se održalo veliko finale pete sezone IBS-ovog projekta Boćajmo u školi koji za cilj ima popularizaciju boćanja kod mladih i njihovo poticanje da se bave boćanjem, ali i prenošenje svojevrsne kulturne vrijednosti Istre na mlade.

U Boćarskom centru "Aleksandar Anzur" se u vremenu od 11 do 12.30 sati u bližanju i gađanju cilja malim boćama natjecalo 40-ak učenica i učenika nižih razreda istarskih osnovnih škola, po dvoje najboljih djevojčica i dječaka, odnosno 22 učenice i 22 učenika s prethodnih kvalifikacijskih natjecanja iz osnovnih škola Vladimira Nazora Pazin, "Vazmoslav Gržalja" Buzet, Šijana Pula - PŠ Valtura i Muntić, Matije Vlačića Labin, "Ivan Goran Kovačić" Čepić, Vladimira Nazora Potpićan, Jože Šurana Višnjan - PŠ Vižinada, Poreč, Vladimira Nazora Vrsar, Svetvinčenat i "Vitomir Širola - Pajo" Nedešćina.

Našu školu predstavljali su Franka Licul, Ivona Kokot, Mauro Fonović i Dorijan Tomičić.

Najbolji natjecatelji na finalnom natjecanju u Pazinu nagrađeni su prigodnim nagradama, a po dvoje najuspješnijih učenica i učenika stekli su pravo besplatnog boravka u tradicionalnom ljetnom kampu IBS-a za mlade koji će se predstojećeg ljeta održati u Poreču.

U kategoriji djevojčica 3. mjesto je osvojila Franka Licul. Veliko bravooo za nju ali i za sve natjecatelje. heart

Zahvaljujući odličnoj organizaciji, natjecanje je proteklo veoma korektno, s puno navijanja i fair-playa.

Veliko hvala Istarskom boćarskom savezu, a posebnu zahvalu upućujemo vice prvakinji, gospođi Tanji Grubiši i dvostrukom svjetskom prvaku, gospodinu Valteru Ivančiću.

Sanja Škopac

"U ljubavi je čak devet deset."

vietnamska poslovica