O ovogodišnjem sudjelovanju naših učenika na županijskim natjecanjima

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 10. 5. 2018.

Na Županijskom natjecanju iz engleskoga jezika, održanom  u OŠ "Vazmoslav Gržalja" Buzet, sudjelovala je učenica osmog razreda Paola Vlačić pod mentorstvom Vesne Jureša.

Na Županijskom natjecanju iz matematike koje se održalo  u OŠ - SE „Giuseppina Martinuzzi" Pula, sudjelovalo je 4 naših učenika: Andrea Batelić (5.b), Antonio Martinčić (6.a), Dino Peruško (6.b) pod mentorstvom Viktorije Sertić te Marijana Fable (7.b) pod mentorstvom Sandre Božić. Učenica Marijana Fable postigla je 4. mjesto.

Na Županijskom natjecanju iz geografije održanom  u OŠ Jurja Dobrile Rovinj sudjelovalo je 4 učenika pod mentorstvom Saše Bukvića, Dino Peruško (6.b) te 3 učenice 7-ih razreda, Lucia Leovac (7.a), Marijana Fable (7.b) te Matea Hrelja (7.b). Učenica Lucia Leovac postigla je odličan rezultat plasiravši se na 3. mjesto, a učenica Matea Hrelja i ove godine izvanredno 1. mjesto.

Na županijskom natjecanju iz hrvatskoga jezika, održanom u OŠ "Vitomir Širola Pajo" Nedešćina sudjelovala je učenica 8.a razreda Paola Vlačić pod mentorstvom učiteljice Klaudije Blašković.

Na 24. literarnom natječaju "Ca je ča 2017." Gradske knjižnice Labin, 2. nagradu u kategoriji mlađih učenika pjesmom "Zima gre" osvojila je učenica 3. b razreda Viktorija Franković. Mentorica učenici je učiteljica Nevija Golja.

Na županijskoj razini Natjecanja u čitanju naglas, održanom u Gradskoj knjižnici Pula, učenik 6.b Dino Peruško osvojio je 2. mjesto u kategoriji starijih učenika, a mentorica učeniku bila je Klaudia Blašković.

U kategoriji starijih razreda 1. nagradu osvojila je učenica 8.a razreda Paola Vlačić s pjesmom na cakavici "Jušto da je", a mentorica učenici bila je učiteljica hrvatskog jezika Klaudia Blašković.

Na županijskom natjecanju iz biologije, održanom u TSŠ "D. Alighieri" Pula, sudjelovao je učenik 7.b razreda, Filip Perković pod mentorstvom učiteljice Ive Rukavine.

Na Vjeronaučnoj olimpijadi održanoj u OŠ „Vladimira Gortana“  Žminj naša ekipa u sastavu: Diego Božičević (6.a), Dino Peruško (6.b), Lucia Leovac (7.a) i Paola Vlačić (8.b), pod mentorstvom  učiteljice Tajane Kovačić, osvojili su 5. mjesto.

Na Županijskoj smotri LiDraNo održanoj u OŠ M.Zaro u Puli, sudjelovali smo s dva scenska nastupa u sljedećem sastavu: Dino Peruško, 6.b, Paola Vlačić, 8. a, Bruno Falco, 8. a, Danijela Daić, 8. a, Leonarda Bubić, 8.a, Zoja Bošković Gobo, 8. a, Ines Bošković Gobo, 8. a, Erika Mikuljan, 8. a i Alan Peruško, 8. b pod mentorstvom učiteljice Klaudije Blašković. Predstavu "Pinocchio" odglumili su učenici Toni Hrvatin 5. b, Đorđije Đurović 5.b, Andrea Batelić 5. b, Arian Mirković 5.b, Carlos Toffetti 4. r.PŠ Rabac, Tin Đapić 4. r.PŠ Rabac, Tara Ruklić 4. r. PŠ RAbac, Viktoria Hrvatin 3. r. PŠ Rabac, Iskra Sinković, 3. r. PŠ Rabac, Una Vuletović, 3. r. PŠ Rabac, Fran Faraguna, 4. r. PŠ Rabac i Ivano Škopac, 4. r. PŠ Rabac  pod mentorstvom učiteljica Marte Verbanac i Dilane Dagostin Mohorović te su kao izvrsni predloženi i pozvani na Državnu smotru LiDraNo u Primoštenu.

Literarni radovi koji su sudjelovali na županijskoj razini su sljedeći:

Paola Vlačić (8. a): „Sjeti se“ – rad predložen za državnu razinu

Paola Vlačić (8. a): „Najbolja prijateljica"

Dino Peruško(6. b): „Kako je dječak spasio vilenjake“ - rad predložen za državnu razinu

Bruno Falco (8. a): „Žrtve broja 13“

Na Gradskom natjecanju Crvenog Križa koje je održano u OŠ "Ivo Lola Ribar" Labin sudjelovali su Dino Tomić (7. b), Goran Stipanov (7. b), Maja Šišinački (7. b), Gea Zupičić (6. b), Ani Načinović (6. a) i Nikolina Plazibat (7. a) i osvojili 1.mjesto te se plasirali na Međužupanijsko natjecanje Crvenog križa u Ogulinu te osvojili 5. mjesto.

Sudjelovali smo i na sportskim natjecanjima pod mentorstvom učitelja Vedrana Biočića u košarci: Andi Mladenov (8.a), Robertino Licul (8.a), Ivan Farkaš (8.a), Josip Bertoša (8.a), Luka Murselović (8.a), Mate Griparić (8.a), Anel Prizrenović (8.b), Mihael Krištić (8.b), Patrik Belušić (8.b) i Emir Kujraković (8.b) te postigli 4.mjesto,  a u rukometu u sljedećem sastavu: Diego Božičević (6.a), Elvin Hadži (6.a), Antonio Licul (6.a), Nikola Glavačević (7.a), Alex Kokot (7.a), Leon Slomić (7.b), Adrian Mandić (7.b), Luka Murselović (8.a), Robertino Licul (.a), Teodor Tomičić (8.a), Mate Griparić (8.a), Patrik Belušić (8.b), Stefan Brajković (8.b), Anel Prizrenović (8.b) i Antonio Faraguna (8.b) te postigli 6. mjesto.

U Školu stvaralaštva Novigradsko proljeće prijavljeni su i odlaze naši učenici Dino Peruško(6.b) i Paola Vlačić (8.a) pod mentorstvom knjižničarke Silve Tenčić.

Na Županijskom natjecanju u znanju i kreativnosti pod nazivom „Čitanjem do zvijezda“ u Talijanskoj osnovnoj školi "Galileo Galilei" Umag sudjelovali su Dino Tomić (7.b), Marijana Fable (7.b) i Filip Perković (7.b) pod mentorstvom knjižničarke Silve Tenčić te osvojili 4. mjesto.

Sljedeći učenici 1.-4.razreda sudjelovali su na Sportskim igrama mladih pod mentorstvom učiteljica Lorene Dobrić, Doris Golja i Sanje Škopac i plasirali se na državnu razinu natjecanja koja će se održati u Savudriji:

- Andrej Smolica,4.a
- Adrian Tursunović, 4.b
- Darijan Živolić,4.b
- Adriano Glavičić, 4.b
- Marissa Janjić, 4.a
- Franka LIcul, 4.a
- Ivona Kokot, 4.b
- Ana Paola Peršić, 4.b
- Noemi Belušić, 4.a
- Marika Budanko, 2.b
- Noel Diači Hodžić, 2.a
- Matthias Keresteš, 2.a
- Ivan Vladimir Štifanić, 2.a
- Leonarda Smolica, 2.b
- Mia Faraguna, 2.a
- Moris Škopac, 2.b
- Marin Stepančić, 2.b
- Vita Vidali, 2,b
- Antonia Basanić, 2b

Učenica 3.b Mila Batičić je pod mentorstvom Martine Augustinović osvojila 1. nagradu na županijskoj razini za literarni rad "Nevolja" na Natječaju za izradu likovnih, literarnih i foto radova Državne uprave za zaštitu i spašavanje.

Čestitke učenicima i mentorima! Želimo im još puno novih znanja i iskustava!

Elide Živić i Silva Tenčić

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica