PROJEKT - LABIN I LABINŠĆINA Z NAŠEGA BARKONA - škole Labinšćine

Autor: Sanja Škopac, 25. 9. 2017.

Izvanučionička nastava drugaša

U četvrtak, 21.rujna 2017., učenici drugih razreda Matične i Područne škole iz Rapca započeli su s projektnom nastavom.

Prvi projektni zadatak bio je upoznati škole koje djeluju na području grada Labina.

Učenici su posjetili: Umjetničku školu Matka Brajše Rašana, Osnovnu školu „Ivo Lola Ribar“ te Centar Liče Faraguna. Zbog radova nismo posjetili Srednju školu Mate Blažine ali smo je gledali iz neposrednog okruženja.

U umjetničkoj školi vidjeli smo učionice u kojima polaznici (neki i naši učenici) uče svirati različite glazbene instrumente kao i elemente glazbene pismenosti. Zasvirali smo i na nekim instrumentima, zapjevali s profesorima glazbe, poslušali kako zvuči truba i bili u dvorani za koncerte i učenje plesa.

Krenuli smo prema OŠ „Ivo Lola Ribar“ gdje su nas domaćini škole srdačno ugostili, pokazali nam interijer škole, prostorije, marendarij i sportsku dvoranu.

Najljepši dio bio je kad smo posjetili naše vršnjake iz drugog razreda. Mnogi su pronašli i bliske prijatelje, poznanike još iz vrtića. Zajedno smo zapjevali i dogovorili neki novi susret.

Dok smo se vraćali pred nama je zablistala obnovljena fasada Srednje škole u kojoj rade neki roditelji naših učenika i u koju su išli mnogi od roditelja učenika. Ovu će školu vjerojatno polaziti i većina naših učenika.

Naše drage susjede, polaznike Centra Liče Faragune posjetili smo na kraju ali su nas njihova ozarena lica dočekala s velikim oduševljenjem. Prihvaćanje različitosti je naša dužnost i obveza pa smo se zdušno, u lijepo oslikanim i toplim prostorima, učionicama za djecu s posebnim potrebama, družili s njima.

Uslijedila je izrada umnih mapa i plakata.

P.S. Veliko hvala svima!

Lorena Dobrić

Nagua Giurici

Dilana Dagostin Mohorović

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica