Prezentacija projekta Istra u srcu

Autor: Sanja Škopac, 20. 6. 2017.

U ponedjeljak, 12.06.2017. u 19 sati prezentirali smo naš projekt Istra u srcu u holu škole. Pred mnogobrojnom publikom među kojom su bili roditelji i drugi članovi obitelji, učitelji, sponzori i ostali uzvanici koji su podržali naš projekt, učenici su uz prigodan program pokazali što su sve naučili, vidjeli i iskusili tijekom ove školske godine. Program je bio popraćen i powerpoint prezentacijom sa slikama tako da je publika u svakom trenutku mogla doživjeti djelić ozračja s naših izleta i aktivnosti u kojima smo uživali tijekom projekta.

Kroz  slike, pjesme, priče i ples prikazali smo  naše putovanje kroz Istru. Prigodni program pripremili smo na dijalektu i oplemenili ga nastupima dragih gostiju. Pjesnikinje Neda Milenkovski i Rina Miletić s kojima smo surađivali tijekom projekta, pročitale su nam svoje pjesme. Serđo Valić koji nas je poučavao o istarskim narodnim instrumentima i tradicionalnoj glazbi, zapjevao je s nama Zakantaj Istro i Pjesmu o Istri.

Za sve one koji su na bilo koji način pomogli u realizaciji projekta pripremili smo zahvalnice i prigodne poklone koje smo sami izradili. Žao nam je što se većina njih nije odazvala našem pozivu na  priredbu, ali smo im veoma zahvalni za sve što su učinili za nas!

Vjerujemo da smo kroz prezentaciju projekta uspjeli dočarati labinjonsku cakavicu, običaje i tradiciju koji su nam bili poticaj i nit vodilja tijekom proteklih mjeseci rada na projektu. Uložili smo puno rada, truda i ljubavi u ovaj projekt i na kraju možemo reći da smo ponosni i sretni što smo se upustili u ovu avanturu.

Učiteljice:

Nirvana Golja