Prezentacija mini projekta prvašića - Bajkaonica „Carevo novo ruho“

Autor: Sanja Škopac, 13. 6. 2017.

U  četvrtak, 1.lipnja 2017. u 19,00 h održana je prezentacija Mini projekta: Bajkaonica-Carevo novo ruho.

Mini projekt ostvarivao se kroz satove izvannastavnih aktivnosti, u drugom polugodištu. Za prvašiće i za nas veliki zalogaj ali je opravdao sva naša očekivanja i vjerovanja.

Ponosni na ostvarenje projekta u tako malo vremena i s takvim uzrastom daje nam volju za buduće projekte. Vjerovale smo u uspjeh i u učenike, njihove talente, sposobnosti, mogućnosti, kreativnost i volju za ostvarivanje istog.

Projekt je nakon dobre i duge pripreme započet H.CH.Andersenovim rođendanom kada smo učenicima prvi put pročitale bajku.

Održale smo “Parlaonicu“, poslušale njihova zapažanja, mišljenja, dojmove, doživljaje i krenule dalje. Na Dan škole održale smo likovno-scensku, filmsku i glazbenu radionicu. Kao dio medijske kulture odgledale smo istoimeni film, kostimirali smo se u likove iz bajke, odigrale scene i igre na dvoru nekad. Osmišljavali smo i crtali scenu, te bojali kulise za predstavu.

Vođeni ciljem i porukom bajke da odijelo ne čini čovjeka i da moramo naučiti gledati svojim očima i osluškivati svijet svojim ušima išli smo i korak dalje.

Odlučili smo predstavu prikazati na narječju/dijalektu zavičaja, lijepe nam Istre i Labinštine, na našoj čudesnoj i originalnoj cakavici. Predstavu smo prebacili sto godina natrag, na prostor naših sela i zaseoka, u doba bez tehničkih sprava, električne energije i nekih drugih odnosa u društvu.

Nakon audicije za uloge, puno sati rada, vježbi, oblačenja, presvlačenja, vježbi dikcije…..možemo reći da je to to. Učenici su svojim pristupom i glumom na izvrsnoj cakavici nasmijali i rasplakali brojne roditelje, none i noniće, prijatelje i djelatnike škole. Aplauz je trajao jakooo duuugo!

Uslijedio je i dio programa posvećen Majčinom danu i Danu obitelji. Veselo druženje za kraj nastavne godine nastavilo se u atriju školskog vrta.

Velike pohvale za sve učenike i za njihove roditelje koji su se potrudili oko kolača, grickalica i pića!

P.S. Veselimo se novim izazovima i projektima u godinama koje slijede, a svim učenicima želimo ugodne ljetne praznike!

Učiteljice: Nagua Giurici i Lorena Dobrić