PREZENTACIJA PROJEKTA ISTRA U SRCU NA FESTIVALU ZAVIČAJNOSTI U VRSARU

Autor: Sanja Škopac, 29. 4. 2017.

Jučer, 28.04.2017. u OŠ Vladimira Nazora u Vrsaru održana je prezentacija projekata zavičajne nastave Škole u srcu zavičaja. Učenici i njihovi mentori izložili su cjelogodišnji rad na projektima vezanim uz njegovanje tradicije i osobitosti njihova kraja te na taj način dokazali da su istarski gradovi bogati mnoštvom zanimljivih sadržaja i tradicijom. Učenici su sa svojim učiteljicama i učiteljima istraživali, učili i predano radili na projektima kroz cijelu školsku godinu. Istarska baština i tradicija je veoma bogata i vrijedna te nudi mnoštvo sadržaja za istraživanje.

Na festivalu je sudjelovala 31 osnovna škola. U projektima su objedinjeni svi elementi zavičaja i medijske prezentacije.

U školskoj dvorani bili su postavljeni štandovi i panoi na kojima su se izložili učenički radovi, a svaka je škola imala tri minute za predstavljanje svog projekta. Mi smo naš cjelogodišnji rad prezentirali kroz dramsku igru na zavičajnom govoru uz power point prezentaciju.

Predstavljajući naš projekt osjećali smo se zadovoljno i ponosno jer smo bili dio jednog velikog i značajnog projekta Škole u srcu zavičaju koji se provodio na razini cijele Istarske županije. Projekt nam je omogućio učenje novih sadržaja i stjecanje iskustava u nastavi i na terenu. Na festivalu smo potvrdili da je naš projekt bio od velikog značaja i da smo zajedničkim radom i zalaganjem postigli veliki uspjeh.

Gledajući prezentacije i kreativne radove drugih škola otkrivali smo nove informacije o našem zavičaju, uspoređivali sa saznanjima do kojih smo mi došli, uočavali isto i različito u tradiciji i baštini istarskih gradova te dobili ideje koje možemo iskoristiti za buduće projekte.

Učiteljice:

Nirvana Golja