Božićna radionca u PŠ Rabac

Autor: Sanja Škopac, 4. 12. 2016.

Bliži se Božić i Nova godina, a kako bismo se pripremili za nadolazeće blagdane i dočarale božićnu čaroliju, odlučile smo organizirati božićnu radionicu u našoj maloj školi. Već smo ranije s učiteljicama četvrtih razreda Marinom Franković i Sanjom Škopac dogovorile zajedničko druženje i stvaranje na određenu temu. Božićni se duh  već polako osjeća u zraku, pa nam se prigodna radionica učinila pravim izborom. A što su blagdani bez mirisa i okusa, šarenih ukrasa, veselih pjesama i plesova, lijepih riječi i druženja?!

Srijeda, 30.11.2016., a sunčano zimsko jutro omogućilo nam je doček naših gostiju na školskom dvorištu. Domaćini su na početku upoznali svoje prijatelje sa školom te im otkrili po čemu su njihovi školski dani posebni i na neki način drukčiji od onih u „velikoj školi“. Zatim smo se podijelili u 4 skupine: BOŽIĆNI MIRISI I OKUSI, BOŽIĆNE IKEBANE, BOŽIĆNI UKRASI I BOŽIĆNI PLES. Na čelu svake skupine bila je jedna učiteljica koja je pomagala učenicima u organizaciji rada i samom procesu stvaranja. Svaka skupina imala je svoje radno mjesto sa zadatcima, materijalom, priborom i rekvizitima za rad. Učiteljica Marina je sa svojom radnom skupinom pripremala božićne kekse, čaj i kuhano vino ). smiley Učiteljica Sanja je sa svojom skupinom izrađivala ikebane (pridružila im se i učiteljica Marijana), dok su se u radionici učiteljice Marte izrađivali različiti božićni ukrasi, neobični bor i božićne čestitke. Učiteljica Dilana je imala zadatak da sa svojom skupinom osmisli koreografiju za ples i nauči pjevati novogodišnju pjesmu.

Od 8:30 do 12:30 učenici su vrijedno izvršavali svoje zadatke, dogovarali se, razgovarali i družili se. Imali smo i malo vremena za igru na svježem zraku. Na kraju je svaka skupina prezentirala svoje radove. Božićni ugođaj je bio svuda oko nas. Na improviziranom božićnom stolu zasjali su keksići različitih boja i oblika te topli čaj sa cimetom i voćem. Ikebane ukrašene šarenim ukrasima privlačile su pažnju ne samo izgledom, nego i mirisom bora. U holu je oživjela obitelj jelena koja se smjestila uz jedan neobični bor kojeg su djeca ukrasila raznim ukrasima. Pripremljene čestitke čekaju da im se pridruže lijepe riječi i želje kojima će razveseliti obitelj i prijatelje. Božićnim plesom i novogodišnjom  pjesmom koju su djeca sama uglazbila (repanjem) završili smo jedno prekrasno druženje iz kojeg smo izvukli pouku: KAD SE MALE RUKE SLOŽE, SVE SE MOŽE. Kad smo  započeli s radom, u jednom nam se trenutku činilo da možda nećemo uspjeti realizirati sve što smo zamislili, ali uvjerili smo se da je zaista sve moguće kad smo složni i kad svatko predano odradi svoj dio posla.

Učiteljice:

Marina Franković

Sanja Škopac

Marta Verbanac

Dilana Dagostin Mohorović

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor

Ukupno: 22070