Projekt "Čitanje starih slika" i susret u Manzanu

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 1. 6. 2016.

U subotu 21. svibnja 2016. održan je u Manzanu tradicionalni susret učenika osnovnih škola iz Manzana i OŠ Matije Vlačića iz Labina. Posjet je organiziran u okviru programa Paritetne komisije Grada Labina i općine Manzano. Učenici petih, šestih i osmih razreda su tom prigodom sa svojim vršnjacima iz Manzana prezentirali zajednički projekt na kojemu su radili ove školske godine.

Tema projekta bila je „ Čitanje starih slika“  iz prošlosti Manzana i Labina. Učenici su morali opisivati slike o kojima nisu imali nikakve informacije odgovarajući na 5 pitanja: Tko je na slici ? Što rade? Kada je slikana slika? Gdje?   Zašto je slikana?

Svoja razmišljanja razmjenjivali su sa svojim vršnjacima iz Manzana na portalu „Ragazzi del fiume“ preko kojeg su se dopisivali i međusobno upoznavali prije susreta.

Bio je to još jedan u nizu interesantnih zajedničkih projekta i još jedna prilika da učenici nauče nešto više o prošlosti dvaju zbratimljenih gradova.

Barbara Kokot