Holcim - 21. dani otvorenih vrata i 90. rođendan

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 10. 5. 2016.

Dana 6.5.2016. učenici osmih razreda naše škole u pratnji učiteljice Alenke Smoković i učitelja Deana Nestorovića povodom obilježavanja 90 godina rada i 21. dana otvorenih vrataTvornice cementa Holcim posjetili Koromačno.

Srdačnim dočekom djelatnika i predsjednika Uprave Holcim Koromačno gospodina Alana Šišinačkog te stručnim vodstvom gospođe Virne Višković Agušaj kroz tvornička postrojenja upoznali smo se proizvodnjom, organizacijom i vođenjem tako velike tvornice koja slavi svoj devedeseti rođendan.

Tom je prigodom u organizaciji Holcima  organiziran  program za učenike osnovnih i srednjih škola „Daj ruku da pronađem pravo zanimanje“ u kojem su zanimljiva radna mjesta predstavili Holcim, ITV Murexin, Rockwool i TE Plomin, a edukativne mogućnosti SŠ Mate Blažine, Politehnika i Fakultet ekonomije i turizma iz Pule te Rudarsko geološko naftni fakultet iz Zagreba.

Okupljenim učenicima osnovnih škola Labinštine predstavljena je ponuda SŠMB-a za sljedeću školsku godinu te su dobili dragocjene informacije za njihovu profesionalnu orijentaciju i buduću karijeru.

Zahvaljujemo Holcimu na super provedenom danu u njihovom radnom okruženju i sretan Vam 90. rođendan!!!

Dean Nestorović