Eko akcija povodom Dana planeta Zemlje

Autor: Sanja Škopac, 28. 4. 2016.

U petak, 22.04.2016., učenici PŠ Rabac obilježili su  Dan planeta Zemlje. Na satu hrvatskog jezika čitali su pjesme i priče o planeti Zemlji, pisali pisma te se na taj način zahvalili za sve ljepote koje im pruža. Ukazali su i na probleme zagađenja koji muče planetu. Na satu likovne kulture nastali su prekrasni radovi, izrađivali su i plakate s eko porukama.

Čišćenje i uređivanje školskog okoliša i vrta započelo je nakon marende. Svi su učenici od kuće donijeli potreban alat, sadnice i cvijeće. Učiteljice su podijelile učenike u skupine i zadale im zadatke. Prva skupina je čistila okoliš. Sakupljali su otpatke, grabljali otpalo lišće, čupali korov. Druga skupina je čistila i uređivala školski vrt.

Učenici su najprije počupali travu i korov. Zatim su okopavali i usitnjavali zemlju, orezivali grane drveća te posadili lavandu, smilje i cvijeće. Treća skupina je sakupljala travu, korov i porezane grane te ih ubacivala u vreće. Četvrta skupina je oslikavala školsko dvorište kredama u boji. Sve su se skupine izmjenjivale u radu i međusobno si pomagale. Nakon dva sata rada završila je akcija uređivanja školskog dvorišta. Učenici i učiteljice su bili ponosni kako su zajedničkim radom uredili i uljepšali okoliš škole. Učenici su uživali u radnoj akciji. Zaključili su kako vole uređivati i raditi u vrtu te da će urediti okoliš i  vrt oko svojih kuća. Na kraju su se počastili i na taj način proslavili rođendan planete Zemlje.

Učiteljice i učenici PŠ Rabac