Mali muzej djetinjstva

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 18. 4. 2016.

Povodom Dana škole 15. travnja u učionici povijesti organizirali smo i postavili Mali muzej djetinjstva. Postav od devedeset eksponata nastao je tako da su učenici kroz mjesec dana donosili igračke svojih roditelja od kojih su neke stare više od četrdeset godina. Našli su se tu plišani medvjedići, lutke Barbie, drvene i Lego kocke, stripovi, autići, Čovječe ne ljuti se, Monopoly… Izložba je podijeljena na šest dijelova. U prvom se učenici upoznaju s plišanim igračkama i njihovim porijeklom, u drugom i trećem dijelu s autićima, kockama i lutkama s posebnim naglaskom na povijest naše labinske tvornice igračaka Tila odnosno „25. maj“. U četvrtom dijelu učenici su se upoznali s poviješću društvenih igara i igrama naših roditelja. Peti dio izložbe posvećen je ranoj mladosti pa su učenici upoznati s koturaljkama, stripovima, spomenarima, walkmanom i kazetama te različitim sakupljačkim aktivnostima. U posljednjem dijelu učenici su mogli usporediti svoje šarene udžbenike s crno-bijelim udžbenicima svojih roditelja. Učenici su s interesom i pažnjom pratili izložbu, a mnogi su se učitelji prisjetili svoga djetinjstva.

Silvia Česnik Roce
                                                                                     Nina Brenčić