Književni susret s piscem Božidarom Prosenjakom

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 15. 4. 2016.

U organizaciji Izdavačke kuće Alfa danas su učenici čak pet razreda imali prilike sudjelovati u književnim susretima s piscem Božidarom Prosenjakom. Svi učenici četvrtih razreda prisustvovali su prvom susretu na kojem je pisac emotivno i duhovito govorio o svojem djetinjstvu i svojim književnim počecima. Učenici su književniku postavljali pitanja vezana uz njegov život te uz slikovnicu „Miš“ koju su pročitali kao lektirni naslov i zbirku priča „Sijač sreće“  koju su imali prilike čitali kao izbornu lektiru. Nakon toga slijedio je drugi susret s učenicima sedmih razreda u školskoj knjižnici koji su u sklopu obvezne lektire pročitali ove školske godine roman „Divlji konj“ i jako ga dobro prihvatili. Učenicima će sigurno ostati u sjećanju susret u kojem su uživo razgovarali s piscem omiljenog lektirnog djela.