Općinsko/gradska smotra LiDraNo 2016. održana 10.2.2016. u OŠ Matije Vlačića

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 12. 2. 2016.

Povjerenstvo sastavljeno od 6 članova izabralo je sljedeće radove po navedenim kategorijama za Županijsku smotru koja će se održati u Pazinu 2.3.2016., a domaćin Smotre bit će OŠ Vladimira Nazora Pazin.

LITERARNI RADOVI

U kategoriji osnovnih škola – literarno stvaralaštvo / 5 radova koji su predloženi za Županijsku smotru jesu:

1. OŠ Ivana Batelića Raša -  mentorica Hasnija Karlović – „Priča o čarobnom napitku“ – Marija Lalović – 7. razred

2. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Čepić – mentorica Alenka Brenković – „Moja bajkovita   godina“-  Korina Scropetta - 4. razred

3. OŠ Matije Vlačića  – mentorica Klaudia Blašković – „Život jedne dvanaestogodišnjakinje“    - Paola Vlačić – 6. razred

4. OŠ Matije Vlačića  – mentorica Klaudia Blašković – „Školska bajka“ - Paola Vlačić – 6. razred

5. OŠ Matije Vlačića  – mentorica Klaudia Blašković – „Bura“ – Stella Garger –      8. razred

NOVINARSKI RADOVI

Za županijsku smotru – novinarski radovi  predložena su 2 rada:

1. OŠ „Vitomir Širola Pajo“ Nedešćina – mentorica Suzana Cvijić-Jeremić – „Intervju s Malvinom Mileta“ – Anton Miletić – 8. razred

2. OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin – mentorica Jangela Sušac- Budimir – „Glazba - najdraža igra i sigurno utočište“ – Stela Dermit – 7. razred

DRAMSKO – SCENSKO STVARLAŠTVO

U kategoriji pojedinačni nastupi za Županijsku smotru predloženi su:

Za kazivanje poezije:

1. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Čepić – mentorica Alenka Brenković –  učenica Leana Rade  -    1. razred – autor i naslov pjesme: Tone Smoljanac „Tonićeve bargeše“

2. OŠ Matije Vlačića Labin – mentor Dean Nestorović – učenica Martina Zuliani – 5.razred - autorica i naslov pjesme: Roberta Razzi „Tir“

U kategoriji skupni nastupi predloženi su:

1. OŠ Vladimira Nazora Potpićan – mentorica Tihana Franković Načinović – Dramska grupa   - autorica i naslov teksta: Krstina Jakšić „Ljubav? Obična glupost!“

2. OŠ Matije Vlačića Labin  Područna škola Rabac - mentorica Dilana Dagostin Mohorović – Dramska grupa  - autor i naslov rada: Braća Grimm „Tri praščića“ (tekst preradila   Dilana Dagostin Mohorović)

Zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali, mentorima, članovima Povjerenstva, pripravnicama, asistentici, ravnateljima, učiteljima, stručnim suradnicima, tehničkom osoblju i ostalima koji su pomogli prilikom pripreme i izvedbe ove smotre!!!

Svim učenicima koji će nas predstavljati na Županijskoj smotri LiDraNo 2016. u Pazinu puno sreće!!!

Fotografije:Sanja Škopac

Tekst: Silva Tenčić Stemberger