Posjet OPG-u obitelji Škopac

Autor: Sanja Škopac, 21. 1. 2016.

21. siječanj 2016….predivan sunčan dan…učenici trećih razreda spremni za izlazak u prirodu…

Nakon marende pješke smo se uputili prema Principima. Na Škrilicama nas je dočekala gospođa Olgica Škopac. Uz njeno vodstvo spremno smo nastavili s današnjom avanturom. Putem do Principi ponovili smo o već naučenim biljnim vrstama Istarske županije. Učenici su aktivno sudjelovali u prepoznavanju pojedinih biljaka i iznošenju njihovih karakteristika, a mi smo bile ponosne na njihovo znanje.

Kod Principi su nam se pridružili učenici 1./3. razreda PŠ Rabac i tada je moglo započeti ponavljanje znanja o autohtonim istarskim životinjama. Učenici su mogli vidjeti istarske magarce, koze, ovce i njihove janjčiće. Posebno ih je oduševio mali janjčić Marjanči koji je stalno trčao za njima i uživao u njihovom društvu. Rekli su da se ponaša kao neki kućni ljubimac.

Vrijeme u druženju, igranju nogometa, igri sa životinjama, jelu i piću prebrzo nam je prošlo, te smo se morali uputiti natrag u školu.

Zahvaljujemo obitelji Škopac na njihovom trudu i zalaganju. Želimo im da uspiju u svojim planovima kako bi njihovo imanje postalo svojevrstan eko–park kako bi svi zajedno uživali u ljepoti i bogatstvu prirode, pogotovo mlađi naraštaji.

Zahvaljujemo i Radio Labinu koji medijski prati naše aktivnosti vezane uz projekt „Volim Istru“.

Marina Franković

Marta Verbanac