Maštovita kazališna predstava „Palčica“

Autor: Tanja Dobrić, 16. 12. 2015.

U srijedu, 16. prosinca 2015. godine učenici prvih i drugih razreda naše škole posjetili su Istarsko narodno kazalište – Gradsko kazalište Pula i pogledali kazališnu predstavu Palčica koja je nastala prema istoimenoj bajci H. C. Andersena.

Palčica je priča o maloj djevojčici koja u svojoj avanturi otkrivanja svijeta koji je okružuje istovremeno otkriva sebe i svoje mogućnosti. Unatoč tome što je mala, (ne veća od palca) upušta se u pustolovinu pronalaska svog dara, jer svatko je za nešto nadaren, bio on maleni ili veliki.

Naši mali gledatelji bili su oduševljeni bajkovitom scenografijom, specijalnim efektima i glazbom koje nije nedostajalo. Na taj je način bajka „oživjela“ i prenijela nam snažnu pouku da će nevoljama doći kraj i da ćemo biti nagrađeni budemo li prema drugima pokazali dobrotu kao Palčica prema ranjenoj lastavici.

Učiteljica Nensi

"U ljubavi je čak devet deset."

vietnamska poslovica

Ovaj mjesec: 2089