Predavanje u sklopu preventivnog programa ""Zdrav za 5" za osmaše

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 11. 12. 2015.

Danas, 11.prosinca 2015., održano je predavanje policijske službenice Radmile Pekas i voditeljice programa za prevenciju ovisnosti mladih Sanje Šimunjak u sklopu programa „Zdrav za 5“ na satu razrednog odjeljenja . Predavanju su prisustvovali učenici 8. B razreda u pratnji razrednice Viktorije  Sertić.

Učenici su upoznati s zakonskim odredbama koje su povezane uz zabranu konzumacije alkohola mlađima od 18 godina i imali su mogućnost isprobati „pijane naočale“ te iz prve ruke iskusiti kako je gotovo nemoguće snalaziti se u prostoru, a kamoli voziti u pijanom stanju. Učenici su također imali priliku vidjeti slike prometnih nesreća uzrokovanih zlouporabom alkohola i nenošenjem sigurnosnog pojasa kako bi osvijestili činjenicu da se takve nezgode događaju i u njihovom bliskom okruženju. Policijska službenica naglasila je da paze s kime sjedaju u automobil ili na motocikl jer  samo jedno pijanstvo za volanom može biti pogubno.

Za učenike 8.A razreda predavanje na istu tematiku održat će se u ponedjeljak 14. prosinca.

Romi Belanić

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor

Ukupno: 22070