Predstava "Tri praščića" u PŠ Rabac

Autor: Sanja Škopac, 8. 12. 2015.

TKO? Učenici PŠ Rabac

ŠTO?  Predstava Tri praščića

KADA? Utorak, 1.12.2015. u 18:00

ZAŠTO? Da bi zabavili i razveselili naše drage roditelje i pokazali što znamo

Na satu izvannastavnih aktivnosti nastala je ideja da napravimo predstavu Tri praščića s malo izmjenjenim događajima. Rad na predstavi trajao je mjesec dana. Započeli smo s pisanjem teksta i audicijom za glavne uloge. Zatim smo odabrali glazbu i počeli s osmišljavanjem koreografije te izradom scenografije, maski i plakata. Učenici koji nisu dobili glavne uloge bili su više angažirani oko scenografije i drugih aktivnosti neophodnih za pripremu  predstave.

Tri praščića je dječja predstava u kojoj glavni likovi razgovaraju dijelom na dijalektu, a dijelom na knjižavnom jeziku. Radnja je isprepletena humorističkim dijalozima, poučnim pripovijedanjem, glazbom i plesom koji cijeloj priči daju dinamičnost i veselje.

Učenici su pokazali svoje glumačke i plesne sposobnosti. Uživali su u svim oblicima rada i oduševili nas zalaganjem i trudom koji su uložili u radu na predstavi kao i na samom nastupu.

U glavnim ulogama nastupali su:

Toni Hrvatin – najstariji praščić

Đorđije Đurović – srednji praščić