Ca se ji poli nas

Autor: Tanja Dobrić, 22. 10. 2015.

Mjesec listopad je mjesec hrane, plodova zemlje, kruha,... Upravo zbog toga se ovaj tjedan kod nas dobro jelo.

Kao dio našega projekta Volim Istru, roditelje naših učenika odlučile smo zamoliti da zajedno sa svojom djecom pripreme neki tradicionalni obrok ili nam ispeku malo kruha.

U ponedjeljak smo u 3.a i 3.b razredu imali pravu malu gozbu. Jela je bilo puno više nego smo očekivale. Samim ulaskom u učionicu omamio nas je primamljiv miris hrane. Pomislile smo da smo u nekom finom restoranu. Mirisale su maneštre, jote, fuži, njoki, pljukanci, krafi, blinci, a hroštole su tako lijepo izgledali.

U srijedu opet mirisi, ali ovaj put mirisi kruha i kolača.

Djeca su bila ponosna na svoja jela, te su nam korak po korak ispričala kako se je što pripremalo.

Stalno čujemo kako djeca ne žele jesti neku vrstu hrane, ali ovih dana nije bilo tih problema. Pijati su bili pomazani, a lonci prozni.

Roditeljima zahvaljujemo na trudu i umijeću, te ih pohvaljujemo za suradnju i podršku u ostvarivanju našega projekta. heart

Marina Franković i Sanja Škopac

Kako je sve izgledalo možete pogledati u galeriji slika koja se nalazi u prilogu. smiley

Priloženi dokumenti:
Galerija_slika.gif (2.75 MB)

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor