Medvjedić Paddington - poslastica za djecu

Autor: Tanja Dobrić, 12. 10. 2015.

U petak, 9.listopada, u sklopu Dječjeg tjedna, a pod pokroviteljstvom Grada Labina, učenici Matične i Područne škole  uživali su u projekciji filma „Medvjedić Paddington“. To je obiteljski film, tj. komedija o peruanskom medvjediću koji ima sposobnost govora. On putuje u London u potragu za istraživačem, svojim prijateljem. U potrazi je za novim domom. Tamo upoznaje obitelj Brown koja mu nakon puno avantura, nepodopština, nevjera pruža topli dom i razumijevanje.

Djeca su zaista bez daha uživala u vrlo poučnom filmu koji prikazuje svu surovost današnjeg, brzog života, a u isto vrijeme toplu, ljudsku priču koja nam poručuje da je dom temelj i bit svega,da je to zajednica koja slogom može riješiti  sve probleme.

Djeca su bila u interakciji s filmom, pljeskala, navijala, negodovala. Iako je film trajao 95 minuta, činilo se kao da je u tren završio. Naučio nas je da svakome moramo pružiti šansu da nam pokaže i dokaže svoje vrijednosti.