Sudjelovanje u projektu "Boćajmo u školi"

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 25. 5. 2015.

Učenici 2., 3. i 4. razreda Osnovne škole "Ivan Goran Kovačić" iz Čepića i naše škole  u srijedu 20. svibnja 2015. godine sudjelovali su u projektu "Boćajmo u školi" koji Zbor trenera Istarskog boćarskog saveza priređuje s ciljem populariziranja boćanja i privlačenja što više mladih da se bave boćanjem.                                                                        Četvrto ovogodišnje kvalifikacijsko natjecanje održano je na boćalištu u Labinu, a na njemu se natjecalo 14 djevojčica i 16 dječaka iz OŠ Matije Vlačića.

Najbolji učenici koji su nagrađeni prigodnim nagradama i medaljama u bližanju lopticama i gađanju cilja malim boćama bili su:

UČENICE:

1. Majda Šehić - 4.b razred (učiteljica Jadranka Franković)

2. Alka Mileta - 4.b razred (učiteljica Jadranka Franković)

3. Fjolla Trstena- 4.a razred (učiteljica Nevija Golja)

UČENICI:

1. Mattias Okanović - 3.a razred (učiteljica Nagua Giurici)

2. Stefano Nadarević - 3.a razred (učiteljica Nagua Giurici)

3. Nicolas Poppalardo - 4.b razred (učiteljica Jadranka Franković)

Natjecanjima iz projekta koji je osmislila dopredsjednica IBS-a Tanja Grubiša rukovodio je prvoligaški boćar Trio Pazina, predsjednik Zbora trenera Istarskog boćarskog saveza, naš nekadašnji proslavljeni reprezentativac i dvostruki svjetski prvak Valter Ivančić, a pomagao mu je također školovani trener boćanja Romano Grižančić i mladi boćari iz Zajednice boćarskih klubova Grada Labina.

Nakon do sada pet održanih natjecanja u Pazinu, Poreču, Kanfanaru, Labinu i Čepiću u pripremi su još dva kvalifikacijska natjecanja u Buzetu 28. svibnja i Puli (Osnovna škola Šijana) 29. svibnja 2015. godine.

Najbolje učenice i učenici sa svih kvalifikacijskih natjecanja okupiti će se ponovno na finalnom natjecanju mjesto održavanja kojeg će biti naknadno određeno. Najboljih po dvoje učenica i učenika s finalnog natjecanja steći će pravo besplatnog boravka u ljetnom kampu Istarskog boćarskog saveza za mlade koji će se tradicionalno u kolovozu održati u Poreču.

Priloženi dokumenti:
FullSizeRender_(10).jpg (134.98 KB)