CVJETIĆ DO CVJETIĆA...LIVADA!

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 15. 10. 2014.

U utorak 14.10.2014.godine učenici Produženog boravka zajedno sa svojim učiteljicama krenuli su u potragu za likovnom bajkom u Gradsku galeriju Labin.

Tamo nas je dočekala Tea Bičić, koordinatorica galerije i uvela nas u pravo malo - veliko likovno carstvo: koloristički ples travki, lišća i cvijeća.

A kako da naše male glavice razumiju sav taj govor boja, poruku umjetničkih djela??? Ništa lakše! Kroz cijelu nas je izložbu vodila sama autorica slika „Livade/Meadows“, Miljenka Šepić, akademska slikarica. Prisjetila nas je kako miješamo boje, otkrila nam je što su bili poticaji za njezinu izložbu, kako su nastajale njezine livade. Ooo, da!!! Naravno da nas je dodirnula svojim čarobnim, umjetničkim kistom i nadahnula nas da i sami stvorimo svoje livadne bajke.

Crtalo se, slikalo se – u galeriji, pred galerijom...likovna čarolija širila se Starim gradom. I tko zna do kada bi naše male, vrijedne ručice stvarale, da nas u tome nije prekinula kiša. Ali, ni kiša nam ništa ne može!!! I nju smo otjerali!!!

Kako?

Lako!

Pa, pjesmom, naravno...      „ Kad se male ruke slože,

sve se može, sve se može...  „

Zadovoljni, s osmijehom od uha do uha na licima, s livadnom bajkom u srcima, vratili smo se u školu.

Tea, veliko Vam hvala  što ste nas pozvali, da i mi maleni budemo dio velikog likovnog carstva...

Miljenka, veliko Vam hvala što ste nam omogućili čarobno putovanje Vašim kolorističkim livadama...

Do nekog novog likovnog susreta!!!

Učiteljice Adriana, Martina i Marijana

Priloženi dokumenti:
IMG_0499.JPG (820.24 KB)
IMG_0511.JPG (383.38 KB)
IMG_0517.JPG (537.78 KB)
IMG_0531.JPG (427.25 KB)
IMG_0512.JPG (764.06 KB)

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor

Ukupno: 21993