Mmmm... Mlijeko!!!

Autor: Tanja Dobrić, 14. 3. 2014.

11. ožujka 2014. godine liječnica obiteljske medicine gđa. Vedrana Faraguna Cvečić održala je predavanje za učenike 2.a i 2.b razreda o važnosti mlijeka i mliječnih proizvoda u prehrani djece, a sve u sklopu projekta Zdrava hrana kojeg provode učenici od 1. – 4. razreda škole. Zorno i pristupačno je objasnila djeci važnost mlijeka u prehrani školaraca kao namirnice koja bi se svakodnevno morala naći na stolu uz druge mliječne proizvode (izvor je kalcija, proteina, bjelančevina, daje energiju za rad, povećava koncentraciju, poboljšava imunitet).

Prezentirala je kako bi trebao izgledati zdravi doručak za djecu (mlijeko i žitarice, jogurt i voće i dr.). Objasnila im je piramidu zdrave prehrane s naglaskom na 3. stepenicu na kojoj su mlijeko i mliječni proizvodi, neophodni za rast i razvoj djece. Uslijedila su mnogobrojna pitanja u svezi teme, a gđa. Vedrana im je dala potrebne odgovore i znanja.

Zahvaljujemo na poučnom predavanju i na suradnji.

Učenici drugih razreda u sklopu projekta obrađuju mlijeko i mliječne proizvode. Krajem mjeseca posjetit će farmu krava Bio Adria d.o.o. u Čepiću i lokalne sirane.

07. travnja na Svjetski dan zdravlja prezentirat će svoje radove i sakupljena iskustva.

Učiteljice Lorena Dobrić i Nagua Giurici

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor

Ukupno: 22059