Što mogu maškare?

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 5. 3. 2014.

Na to pitanje nije lako odgovoriti. Mogla bih se zapitati mogu li kao maškara biti ponosna na sebe?Dakle, kao maškara možeš ostvariti svoje snove! Možemo u jednom skoku obići svijet, poletjeti i ostaviti granice mogućega iza sebe i otvoriti vrata života! Zaći duboko u prošlost, rasvijetliti pogled onima čije oči nikad nisu vidjele danju svjetlost i uroniti duboko u svoju maštu puštajući sve brige, teškoće i pogreške u životu duboko u zaboravu, misleći da će tako biti zauvijek. Oni koji ovo ne shvaćaju, shvatit će kada navuku kostime i krenu u svijet ljubavi, pomirenja, mašte i snova jer je u maškarama jedino važno da se dobro zabavimo, ostvarimo svoje snove i pokušamo učiniti nešto nemoguće. Maškare stvaraju povijest i znaš da si i ti dijelom stvorio povijest. Ne moraš se brinuti da će sve to pasti u zaborav jer prave stvari nikada ne padaju u zaborav. Isto tako, ne moraš se bojati da daleko u budućnosti, kada umreš, da će sve s tobom umrijeti jer su prave stvari besmrtne. Tvoja volja za stvaranje povijesti rast će, ali ne i umrijeti s tobom. To će se prenositi generacijama. Zato su maškare tako važne i zbog toga možeš biti ponosna/ponosan na sebe.

Marijana Fable, 3.b