Učenici drugih razreda posjetili Javnu vatrogasnu postrojbu Labin

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 11. 11. 2013.

Četrdesetak  učenika  drugih razreda naše škole posjetilo je u utorak  5.11.2013.  Javnu vatrogasnu postrojbu Labin.
Nakon obrade nastavnih sadrźaja  iz prirode i društva ( Zaštita od požara), tekstova na temu Vatra, dobar sluga - loš gospodar i likovnog izražavanja na istu temu, učenici su se uputili na izvanučioničku nastavu na Dubrovu.
U dvosatnom učenju djelatnici JVP Labin pojasnili su znatiźeljnim mališanima mnoge nepoznanice - kako nastaje pożar, posljedice požara, kako se i čime gase požari itd.
Najzanimljivije je učenicima bilo pogledati vatrogasna vozila, opremu i odjeću vatrogasaca, Saznali su i da je najduže gašenje požara na Labinštini trajalo 12 dana ( šuma), da su česte intervencije vatrogasaca i u prometnim nesrećama i nesrećama u domaćinstvima. Vatrogasci su im ispričali  kako se i njima dogode nezgode prilikom gašenja ( opekline, prijelomi), no to nije obeshrabrilo nekolicinu učenika koji su odlučili postati vatrogasci kad odrastu! Pomagati i spašavati ljude sigurno pruža veliko zadovoljstvo!
Druženje učenika i vatrogasaca završeno je uz sokove i grickalice .
Zahvaljujemo  se djelatnicima na gostoljubivosti i pomoći u učenju!

Nagua Giurici i Lorena Dobrić

Priloženi dokumenti: