Aktivnosti povodom Dana starijih osoba i Dječjeg tjedna u 2.a razredu

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 9. 10. 2013.

Povodom obilježavanja Dječjeg tjedna učenici 2.a razreda ugostili su danas dvije mlade bake u svom razredu.
               Prethodilo je tome obilježavanje Međunarodnog dana starijih osoba kad su učenici dobili zadatke - zabilježiti razgovore s djedovima i bakama o njihovim školskim danima.
               Učenici su marljivo prikupili i donijeli u školu fotografije, bilježnice, likovne radove i slično.
               U razgovoru s bakom Đanom Milevoj saznali su da je ona svoje prve dane školovanja provela u zgradi nekadašnjeg Staračkog doma u Starom gradu, da su pisali tušem i perom i da su učitelji bili vrlo strogi,  a odličnih učenika bilo je vrlo malo.
                Gospođa Irena Privrat pričala je o kutama i papučama koje su učenici nekad imali, o primanju u Savez pionira, o igrama i druženju...
                 Uspoređujući život djece nekad i sada, zaključili smo da danas djeca u školi više uživaju zahvaljujući suvremenijim metodama rada i komunikacije na relaciji učitelj - učenik, da su danas udžbenici i materijali zanimljiviji i bogatiji i da  se danas djeca služe mnogim izvorima koji u prošlim vremenima nisu postojali ( mobiteli, internet,play stations, facebook, tableti itd ).
                 Nažalost, izgubila se draž druženja, zajedničkih susreta i dječjih "fabrikivanja"!
Djeca su na kraju zaključila da s bakama i djedovima treba uživati, poštivati ih i voljeti, a naravno da to isto  oni, djedovi i bake, čine sa svim  srcem svojim unucima!

Nagua Giurici

Priloženi dokumenti:
Djecji_tjedan_2.jpeg (157.38 KB)
Dj._tjedan_4.jpeg
Djecji_tjedan_3.jpeg (142.88 KB)
Djecji_tjedan_6.jpeg (163.10 KB)

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor