Hvalevrijedne akcije učenika razredne nastave

Autor: Sanja Škopac, 24. 3. 2021.

Učenici razredne nastave  aktivni su u  humanitarnim akcijama:

Sakupljaju plastične čepove kako bi pomogli Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske, koja kroz projekt „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“ već dugi niz godina, uz pomoć građana, prikuplja i prodaje plastične čepove, pomažući time nabavku potrebnih, skupih lijekova. Pri realizaciji ove akcije veliku zahvalnost dugujemo udruzi „Čepljonske maškare“, koja je također angažirana u prikupljanju čepova, a preko koje sakupljeni čepovi iz naše škole „doputuju“ na pravu adresu.

Učenici četvrtih razreda sakupljali su slikovnice i poklonili ih Udruzi „Krilo Labina“, kako bi njihovom prodajom kroz antikvarijat Udruge pomogli  ostvarenju konačnog  cilja, izgradnje stambene zajednice  za djecu s većim teškoćama u razvoju. Cilj je velik, ali dokle god postoje ovako plemenita i velika, dobra srca, vjerujemo u njegovo ostvarenje, poručuju nam iz Udruge. Slikovnice je darovala i nekolicina djece iz PŠ Rabac, a Luna im je napisala i prigodnu čestitku.

Lorena Černjul

Sandučić Hvalibaba i Tužibaba -ubacite  pismo pohvale i pokude ili dajte prijedlog, postavite nam pitanje o školskom životu

"Ne razmišljaj o onom čega nemaš. Razmišljaj o tome što možeš učiniti s onime što imaš."

Ernest Hemingway