Obilježili smo Svjetski dan sindroma Down

Autor: Sanja Škopac, 23. 3. 2021.

Down Sindrom International (DSI), odredio je da se prvi dan proljeća, 21.ožujak, obilježava i kao Svjetski dan sindroma Down, a prvi put se obilježio u Singapuru 2006.godine. Taj datum (21.3) predstavlja 3 kopije kromosoma 21, koji je jedinstven za osobe sa Down sindromom.

Ove godine taj je dan pao u nedjelju, ali to nas nije spriječilo u njegovu obilježavanju. U ponedjeljak smo došli u školu u različitim, šarenim čarapama, simbolu Dana sindroma Down.

Željeli smo  pružiti podršku osobama s Down sindromom. Oni su iznad svega dobrodušni, veseli i vedri, tako različiti a tako slični svima nama. Najbolji primjer za to je naš Ahmed, učenik četvrtog razreda, zbog kojeg ovaj dan u našoj školi ima još veće značenje.

Lorena Černjul i Aktiv RN

Sandučić Hvalibaba i Tužibaba -ubacite  pismo pohvale i pokude ili dajte prijedlog, postavite nam pitanje o školskom životu

"Ne razmišljaj o onom čega nemaš. Razmišljaj o tome što možeš učiniti s onime što imaš."

Ernest Hemingway