Obilježili smo Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Administrator , 21. 1. 2021.

Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se svake godine od 15. studenog do 15. prosinca u školama i drugim ustanovama diljem Hrvatske.

Postoje ovisnosti o različitim sredstvima: psihoaktivnim tvarima (alkohol, nikotin, marihuana i ostale droge, lijekovi) te o kockanju i internetu. Najbolja prevencija ovisnosti je izgradnja odgojnih vrijednosti i zaštita mentalnog zdravlja tijekom čitavog odrastanja. Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti jedan je mali, ali važan korak ka tome. Upoznaje se javnost s problemom zlouporabe svih navedenih oblika sredstava ovisnosti kako bi se potakla aktivna borba protiv ovisnosti.

U obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti uključili su se učitelji i stručni suradnici različitim planiranim aktivnostima unutar pojedinih predmeta, sata razredne zajednice i/ili projekata. Iz epidemioloških razloga i zbog odvijanja online nastave, planirane aktivnosti provodit će se i u drugom polugodištu.

Sandučić Hvalibaba i Tužibaba -ubacite  pismo pohvale i pokude ili dajte prijedlog, postavite nam pitanje o školskom životu

"Ne razmišljaj o onom čega nemaš. Razmišljaj o tome što možeš učiniti s onime što imaš."

Ernest Hemingway