U OŠ Matije Vlačića Labin održana Općinsko-gradska smotra LiDraNo 2019.

Autor: Silva Tenčić, 1. 2. 2019.

Osnovna škola Matije Vlačića Labin je u utorak 29. siječnja bila domaćin Općinsko-gradskoj smotri literarnog, dramskog-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo.

U slapu riječi, kreativnosti i mašte potekle su prekrasne kapi dječjeg stvaralaštva, a sve pod mentorstvom izvrsnih profesora hrvatskog jezika i učiteljica razredne nastave cijele Labinštine. U Povjerenstvu za izbor radova sudjelovale su: Neda Milenkovski, Marina Rade, Marina Hrvatin, Romina Miletić, Barbara Pindulić i Silva Tenčić. Povjerenstvo je imalo težak zadatak izbora najboljih radova koji će predstavljati Labinštinu na Županijskoj smotri.

U kategoriji literarnih radova za Županijsku smotru LiDraNo odabrani su sljedeći radovi:

- literarni rad „Moje oči“, učenik 2. razreda Alex Ewal Kehonjić, OŠ „I. G. Kovačić Čepić“, PŠ Kršan, mentorica Mirjana Rabar;

- literarni rad „Jesen“, učenica 6. razreda Viktoria Višković, OŠ „I. L. Ribar“ Labin, mentorica Jasmina Beloč;

- literarni rad „Upute za uporabu“, učenik 7. razreda Dino Peruško, OŠ Matije Vlačića Labin, mentorica Klaudia Blašković;

- literarni rad „Pogled s barkona“, učenica 2. razreda Sara Žulić, OŠ „I. G. Kovačić“ Čepić, mentorica Alenka Brenković;

- literarni rad „Odjeci“, učenica 8. razreda Marijana Fable, OŠ Matije Vlačića Labin, mentor Dean Nestorović.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova odabrani su sljedeći radovi:

- „Intervju sa Suzanom Mravinac, ravnateljicom Doma "Ivana Brlić-Mažuranić" Lovran“, učenik 8. razreda Karlo Strel, OŠ „I. L. Ribar“ Labin, mentorica Jangela Sušac-Budimir;

- intervju „Obitelj Lellman“, učenica 7. razreda Frančeska Licul. OŠ „Vitomir Širola-Pajo“ Nedešćina, mentorica Suzana Cvijić Jeremić;

- putopisna reportaža „Put u Japan“, učenica 8. razreda Paola Širol, OŠ „Vitomir Širola-Pajo“ Nedešćina, mentorica Suzana Cvijić Jeremić.

U kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva - pojedinačni nastupi odabrani su sljedeći učenici:

1. u obliku kazivanje poezije

- učenica 4. razreda Leana Rade, pjesma „Neka bude med nami“ Mirele Vidak, OŠ „I. G. Kovačić“ Čepić, mentorica Jasminka Zahtila;

2. u obliku monologa

- učenik 3. razreda Josip Matak, ulomak iz djela „Gregov dnevnik: Kronike Grega Heffleyja“, OŠ Matije Vlačić Labin, PŠ Rabac, mentorica Dilana Dagostin Mohorović.

U kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva - skupni nastupi odabrane su sljedeće predstave u obliku dramsko-scenske igre:

- „Morska škola“, dramska skupina OŠ Matije Vlačića Labin, PŠ Rabac, prema tekstu „Morska škola“ Marte Verbanac i Dilane Dagostin Mohorović koje su ujedno i mentorice;

- „Lice“, dramska skupina OŠ „Vitomir Širola-Pajo“ Nedešćina, autora Ratka Bjelčića, mentorica Suzana Cvijić Jeremić.

Čestitke svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na Općinsko-gradskoj smotri, a odabranima za Županijsku razinu smotre LiDraNo puno sreće i uspjeha u daljnjem sudjelovanju!

Dean Nestorović i Silva Tenčić

"U ljubavi je čak devet deset."

vietnamska poslovica

Ovaj mjesec: 2086