Prezentacija slikovnice „Ne, ne idem!“

Autor: Sanja Škopac, 13. 10. 2018.

Za učenike 2.a i 2.b razreda Matične i 2. razreda PŠ Rabac, održana je edukativna prezentacija slikovnice „Ne, ne idem!“.

Slikovnica je nastala kao rezultat suradnje PU istarske i njemačkog PD iz Hannovera. Kroz glavne likove, brata Marka i sestru Anu, djeci je ispričana priča iz stvarnog života koja se može dogoditi djeci ovog uzrasta zbog njihove iskrenosti, neposrednosti i neiskustva. Tako mogu postati žrtve kaznenog djela.

Marko i Ana na igralištu susreću nepoznatu osobu koja dječaka mami da krene s njim. Prisebnost starije sestre spriječila je spomenuto. Djeca su iznosila svoja mišljenja i postavljala znatiželjna pitanja djelatnicama MUP-a, gđi. Radmili Pekas i gđici. Sanji Šimunjak. One su ih navodile na različite moguće situacije koje im se mogu dogoditi pri susretu s nepoznatim osobama i načinima postupanja u takvim situacijama.

Djeca su bila radoznala i zainteresirana, a kao nagradu podijelile su im slikovnicu s uputama za djecu i roditelje.

Učiteljice: Marina Franković

Marta Verbanac