PREZENTACIJA PROJEKTA „MITOVI I LEGENDE ISTRE“ NA FESTIVALU ZAVIČAJNOSTI U BUJAMA

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 14. 5. 2018.

U petak, 11. svibnja 2018. godine u Bujama je održan 3. festival zavičajnosti za osnovne škole na kojem se  predstavila i  naša škola. Domaćini ovogodišnjeg festivala bile su Osnovna škola Mate Balote Buje i Talijanska osnovna škola „Edmondo de Amicis“ Buje. Prvi dio programa održan je u sportskoj dvorani talijanske osnove škole gdje su učenici na štandovima izložili svoje radove, a prezentacije u obliku scenskog nastupa, video projekcija  ili power point prezentacija prikazane su na pozornici POU Buje. Na festivalu je sudjelovalo 38 istarskih osnovnih škola.

U Osnovnoj školi Matije Vlačića i Područnoj školi Rabac tijekom školske godine 2017./2018. provodio se projekt Mitovi i legende Istre. Budući da je Istra nepresušan izvor uzbudljivih priča, mitova i legendi kroz koje djeca na zanimljiv način mogu naučiti o svom zavičaju te otkriti kulturne vrijednosti u prošlom i sadašnjem vremenu odlučili smo pristupiti ovom projektu. Mitska bića i legende smo ukomponirali u sve segmente nastave te su nam one bila inspiracija za različite aktivnosti tijekom školske godine.
Naši su učenici cjelogodišnji rad prezentirali uz power point prezentaciju na kojoj smo prikazali što smo sve radili i izradili te gdje smo sve putovali kako bi što bolje upoznali Istru.

Učenici i učiteljice trećih razreda