Pilot-projekt e-ispitivanja za sedme razrede

Autor: Denis Mikulić, 4. 5. 2018.

U našoj školi je 27.travnja 2018. održano online e-ispitivanje  iz informatike i fizike za učenike 7.razreda u organizaciji Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje  obrazovanja  uz  podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja. Škola je odabrana za provedbu probnog ispitivanja na temelju ranije ispunjene Tablice prijave za sudjelovanje u pilot-projektu e-ispitivanja. Učenici  su se dobrovoljno mogli javiti za sudjelovanje u projektu uz potpisanu suglasnost svojih roditelja/skrbnika.  Treba naglasiti da je ispitivanje za učenike bilo anonimno, identitet djeteta tajan kao i njegovi odgovori. Javilo se 10 učenika od kojih je 9 pristupilo e-ispitivanju....

U cilju što kvalitetnije provedbe projekta održani su i webinari 20.travnja 2018. u dva termina za školske koordinatore.
Online ispit sastojao se od po desetak pitanja iz informatike i fizike te popratnog upitnika za učenike u ukupnom trajanju od 60 minuta.
Vrlo skromna dosadašnja iskustva na tom području u Republici Hrvatskoj uvjetuju polagani tempo uvođenja takvog oblika ispitivanja koje pretpostavlja dobru pripravu škola, nastavnog osoblja i osobito učenika. Svrha ovog projekta je bila uspostaviti online procedure i provjeriti ispitne zadatke na elektroničkoj platformi koristeći  njezine dinamičke i interaktivne mogućnosti.
Ciljevi e-ispitivanja su bili: provjeriti  mogućnosti Centra i škola za takvu provedbu ispita, ispitati nove mogućnosti pri izradi zadataka koje omogućuje digitalna platforma, provjeriti  usvojenost jednostavnih sadržaja  iz informatike i fizike, provesti e-ocjenjivanje, napraviti e-objavu rezultata i njihovih analiza.
VAŽNO! Rezultati e-ispitivanja će biti osobno uručeni roditeljima a oni se očekuju od strane Centra krajem petog mjeseca.

Zahvaljujemo se svim učenicima koji su sudjelovali u projektu i njihovim roditeljima na podršci.

Pogledajte informacije i na web stranici Centra na slijedećoj adresi  https://www.ncvvo.hr/prvi-puta-provedeno-online-e-ispitivanje/.

Školski koordinator projekta

Denis Mikulić, učitelj informatike