Prvašići na Cukijadi

Autor: Sanja Škopac, 24. 10. 2017.

Jesenje jutro okupano suncem, kao stvoreno za naš današnji izlet. Kako bismo doživjeli jesen u njenom punom sjaju, uputili smo se u mali raj u središte Istre, u Feštinsko kraljevstvo.

Prvašići, uzbuđeni zbog svog prvog izleta jedva su dočekali polazak. Vožnja do sela Feštini brzo nam je prošla i naša današnja avantura mogla je započeti. Pješačeći do špilje uživali smo u prekrasnom, sa stilom uređenom imanju, a djeci su osmjeh na lice izmamili, od drva izrezbareni likovi iz bajki.

Na imanju su nas dočekali domaćini kakve se samo poželjeti može.  Simpatični domaćin poveo nas je u špilju gdje smo mogli uživati u čarima podzemlja. U stalaktitima i stalagmitima „vidjeli“ smo razne oblike i likove. Bilo je tu svega, od zmajeva, dinosaura, kobre, vile, pa sve do torte, hamburgera i špageta. Vidjeli smo i prave šišmiše, ali oni su, na sreću, spavali.

Nakon marende započela je Cukijada. Učenici su natjecali u štafetnim igrama s bundevama – cukima, svih veličina i boja. I tu je bilo svega – trčanja, kotrljanja, nošenja, padanja, vriske, a najviše smijeha i ponosa zbog uspješno izvršenog zadatka.

U zabavno provedenom jesenskom jutru uživali smo svi, veliki i mali.

Marina Franković, Sanja Škopac i Marta Verbanac