Orijentacija u prostoru

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 15. 9. 2017.

U utorak 14. rujna 2017. godine učenici 3.a i 3. b razreda matične škole iskoristili su sunčano jutro i nakratko zamijenili školske klupe izlaskom u prirodu.

S ciljem da se samostalno orijentiramo u prostoru te tako ponovimo sve što smo naučili na satu prirode i društva, prošetali smo do Staroga grada i vidikovca Fortica. Prije polaska iz škole odredili smo strane svijeta te naše stajalište i odredište. Iako smo sa sobom ponijeli kompas, vješto smo pronašli istok prateći izlazak sunca, a penjući se prema starom gradu pronašli smo mnoge stvari i pojave u prirodi pomoću kojih se možemo orijentirati kada nemamo kompas (mahovina, lišajevi, godovi na panju itd.)

S Fortice smo uživali u čarobnom pogledu na brda, šume, planine i predivno more koji okružuju grad Labin te zaključili da nam je s višeg stajališta obzor puno veći i bolji nego s nižeg.

Učiteljice 3.a i 3.b razreda

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor

Ukupno: 21967