Posjet Holcimu

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 9. 5. 2017.

Učenici 7. i 8. razreda u pratnji učitelja Deana Nestorovića i Ive Rukavina u petak 5.svibnja posjetili su Tvornicu cementa Holcim povodom njihovog Dana otvorenih vrata. Učenici su odslušali predavanje o radu i proizvodima tvornice te upute o mjerama sigurnosti, a  potom su podijeljeni u dvije grupe razgledali tvornicu i sudjelovali u nekoliko veoma zanimljivih radionica i izlaganja. Učenicima su prezentirani pokusi iz područja kemije i fizike, uspoređivali su vrste agregata i cementa te su se upoznali s novitetima u ponudi tvornice poput betonskih ploča koje svijetle u mraku i biorazgradive vreće za cement. Osim toga upoznali su se i s programom Politehničkog fakulteta u Puli pri čemu su mogli razgledati 3D printer i VR naočale. Svi sudionici Holcimova Dana otvorenih vrata jednoglasno su se složili da im je bilo veoma zabavno, zanimljivo i poučno te da dogodine dolaze opet!

Iva Rukavina

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor