Posjet Inteliberu i Muzeju iluzija

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 15. 11. 2016.

U petak 11.11.2016. učenici osmih i sedmih razreda u pratnji razrednika, učitelja te knjižničarke otišli su u razgledati Sajam knjige Interliber u Zagreb.

Prvo smo posjetili Muzej iluzija koji nas je oduševio zanimljivim atrakcijama. U jednoj prostoriji zahvaljujući ogledalima činilo se da nas ima nekoliko puta više nego nas je zaista bilo. U Muzeju iluzija shvatili samo da se pomoću optičkih trikova mogu postići raznorazni efekti često vrlo smiješni.

Nakon toga razgledavali smo knjige na najvećem Sajmu knjiga Interliber. Knjiga je bilo za svačiji ukus i džep, a istovremeno je na nekoliko punktova održano predstavljanje novih izdanja. U sklopu Interlibera održavao se je i Sajam multimedije Rebbot Infogamer pa su učenici imali prilike okušati se u novim igricama. Iako nas je cijeli dan pratila kiša, a na povratku u Labin i snijeg, uživali smo u izletu i dobro se zabavili.

Elin Miletić i Lucija Miletić, učenice 8.a

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica