Pridružite nam se u akciji čišćenja mora i edukaciji djece u Rapcu!

Autor: Tanja Dobrić, 19. 10. 2016.

Popularni projekt udruge Bioteka „Ključ za život - morska priča“ ove je godine prepoznala i tvrtka Valamar Riviera d.d. Nakon brojnih gostovanja, svoju biološku opremu selimo u Istru i stižemo u Rabac! Ovaj put i uz posebno iznenađenje. Više doznate u nastavku!
„Ključ za život u Rapcu – morska priča“ projekt je kojim se kroz niz ekoloških, edukativnih, stručnih i zabavnih aktivnosti u moru i uz morsku obalu podiže razina svijesti o zaštiti Jadranskog mora djece uzrasta 7 - 13 godina, lokalnog stanovništva i šire društvene zajednice. Glavni cilj projekta je usvajanje odgovornog ponašanja prema okolišu i živim organizmima lokalnog područja Grada Rapca, sa specifičnim osvrtom na okolne plaže i podmorje.
U subotu 22. listopada 2016. s početkom u 12 sati provest ćemo akciju čišćenja podmorja i morske obale. U tome će nam se pridružiti i posebni gosti - naši kolege iz kluba KŠRM Submania iz Zagreba, koji već tradicionalno organizira i provodi ekološke akcije čišćenja mora, podmorja i obala u Hrvatskoj. Nakon akcije čišćenja ronioci će biti na raspolaganju za razgovor i ugodno druženje sa zainteresiranim stanovništvom

Od 14:00 sati započinjemo s edukativnim dijelom programa, pri čemu će djeca u dobi od 7 do 13 godina kroz kreativne aktivnosti, igre i znanstvene pokuse upoznati termine kao što su bioraznolikost, stanište, hranidbena mreža, invazivne vrste, ekološki otisak, ali i razne biološke prilagodbe koje su organizmi razvili zbog života u obalnom i priobalnom području te kako su oni ugroženi ljudskom djelatnošću. U stvarnom kontaktu s prirodom i uz stručno vodstvo edukatorica iz udruge Bioteka projekt će polaznicima/cama približiti zadivljujuću raznolikost lokalnog područja te probuditi entuzijazam za provođenje ekoloških i zdravih odluka i izbora u svakodnevnom životu.
Kroz ove edukativne aktivnosti te čišćenje plaže i podmorja utjecat će se i na razvijanje svijesti o važnosti zaštite jadranske obale i mora te o važnosti održivog razvoja u lokalnoj sredini.