Prezentacija škole jedrenja JK Kvarner

Autor: Sanja Škopac, 9. 6. 2016.

U utorak, 07.06.2016., za učenike nižih razreda održana je prezentacija Jedriličarskog kluba Kvarner iz Rapca. U dvorište naše škole „doplovila“ je jedrilica iz klase optimist u pratnji prezentera i dviju jedriličarki, naše učenice trećeg razreda Manole Miletić i učenice srednje škole Inge Kos.

Učenici su upoznati s dijelovima jedrilice (koja je nepotopiva), njihovom funkcijom i načinom ponašanja na moru. Iz prezentacije, učenici su mogli naučiti da je jedrenje vrlo popularan i trofejan sport u Hrvatskoj, da je to dobar način razvijanja poštovanja prema moru, samopoštovanja i mogućnost prevladavanja strahova ili nesigurnosti. Ujedno se ovaj sport bazira na provođenju vremena u prirodi i društvu što je danas velik problem kod djece.

Djeca vrlo lako mogu savladati vještine jedrenja jer u klubu radi profesionalno trenerica  jedrenja. Za vrijeme ljetnih praznika učenici mogu završiti školu jedrenja u dogovorenim terminima od 20.06. do 03.07.2016.

Mnogi su učenici već završili takovu školu, a velika većina zainteresirala se za isto nakon prezentacije. Možda iznjedri kakav morski vuk koji će braniti naše boje na Olimpijadi. Učenicima su podijeljeni letci s terminima održavanja radionica.

Predstavnicima kluba zahvaljujemo na lijepoj prezentaciji, a članovima kluba puno novih uspjeha i mirno more!

Lorena Dobrić

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor

Ukupno: 22094