Posjet Jedriličarskom klubu KVARNER u Rapcu

Autor: Sanja Škopac, 22. 5. 2016.

U petak, 20. svibnja 2016. posjetili smo Jedriličarski klub KVARNER u Rapcu. U klubu su nas dočekali vedri i veseli članovi kluba Maja, Inga i Mauricio. Predstavili su nam njihovu osnovnu ideju škole jedrenja, a to je igrati se, naučiti jedriti i pritom uživati u moru.

Članovi kluba su nas upoznali s jedrilicama „Laser i Optimist“. Učenici su se okušali u jedrenju „na suhom“ u klasi „Optimist“ jer je to idealna jedrilica za obuku dječaka i djevojčica do 14 godina. Naučili smo da njen oblik, oprema i svojstva pri jedrenju daju garanciju sigurnosti. Kažu da je „Optimist“ nepotopiv iako iskusni učitelji jedrenja uvijek čamcem prate male jedriličare i paze na njihovu sigurnost.

Nakon prezentacije o jedrilici, jedrenju, vjetru i moru krenuli smo na more. Vrijeme je bilo idealno za prezentaciju jedrenja. Naš učenik, iskusni jedriličar Andrea Batelić pokazao nam je svoje umijeće jedrenja na moru, dok su ga ostali učenici pratili i promatrali iz gumenog čamca kojim je upravljala trenerica Maja.

U vedrom i veselom raspoloženju nastavili smo druženje u klubu gdje su nas članovi počastili.

Zahvaljujemo se članovima kluba JK KVARNER na ugodnom druženju i svemu što su nas naučili.

Učiteljice PŠ Rabac

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor