Poziv za predupis djece u prvi razred osnovne škole

Autor: Tanja Dobrić, 18. 1. 2016.

Poziv za predupis djece u prvi razred osnovne škole
REPUBLIKA  HRVATSKA
URED DRŽAVNE UPRAVE U ISTARSKOJ ŽUPANIJI
Služba za opću upravu i društvene djelatnosti

ISPOSTAVA LABIN

P  O  Z  I  V

za predupis djece u prvi razred

osnovne škole

Sukladno odredbama članka 19. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (“Narodne novine”, br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13. i 152/14.) i Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (“Narodne novine”, br. 67/14.)

p  o  z  i  v  a  j  u      s  e

roditelji odnosno skrbnici djece, kojih je prebivalište na području Grada Labina, općina Kršan, Sveta Nedelja, Pićan i Raša, da  predupišu  djecu koja do 1. travnja 2016. godine navršavaju šest godina života, i to djecu rođenu od 1. travnja 2009. do 31. ožujka 2010. godine, kao i djecu kojoj je prošle školske godine odgođen upis ili iz drugih razloga nisu upisana u osnovnu školu, a školski su obveznici, radi evidentiranja polaznika prvog razreda osnovne škole u školskoj godini 2016./2017.

Vrijeme predupisa: od 20. siječnja do 22. siječnja 2016. g.

od  9 – 12 sati

Predupis se vrši u tajništvu osnovne škole najbliže mjestu prebivališta ili boravišta odnosno prema upisnom području sukladno Odluci.

Za dijete koje do 1. travnja 2016. ne navršava šest godina života, roditelj odnosno skrbnik može podnijeti pismeni zahtjev za prijevremeni upis u osnovnu školu Uredu državne uprave u Istarskoj županiji, Ispostava Labin, Labin, Titov trg 11.

Po izvršenom predupisu odnosno podnijetom zahtjevu za prijevremeni upis ili privremeno oslobađanje od upisa u I. razred OŠ, roditelj odnosno skrbnik dobit će poziv za pregled djeteta, a nakon pregleda poziv s obavijesti o uvjetima i vremenu upisa u školu.