Dan otvorenih vrata

Autor: Iva Sergo, 9. 4. 2024. 15:19

Poštovani roditelji,

Dan otvorenih vrata održat će se u utorak, 16.4., u vremenu od 17 do 18 sati.

Dobrodošli!

Treći razredi sudjelovali na radionicama kompostiranja

Autor: Tajana Kovačić, 12. 4. 2024. 10:13

Labin bez plastike i Komunalno poduzeće 1.maj u ponedjeljak 8.4. održali su praktične radionice kompostiranja učenike 3.a i 3.b razreda OŠ Matije Vlačić Labin. Voditeljica radionica bila je Silvia Stepančić.

Cilj radionica bio je informirati djecu o pravilnom načinu kompostiranja, istaknuti važnosti kompostiranja te promovirati kompostiranje ostatka hrane i vrtnog otpada u odgojno obrazovnim ustanovama.

Kroz radionicu djeca su se upoznala s  kompostiranjem, naučila su kako pravilno slagati otpad u komposter te kako održavati kompost. Objašnjeno je koji se otpad odlaže u kompost kao i otpad koji se nikako ne smije odlagati u komposter. Učenici su potom i sami punili komposter prema objašnjenim uputama.

Voditeljica radionice je donesla i životinje koje žive i stvaraju kompost, a oni hrabriji su same gujavice držali i u ruci. Da ne bi stalo na tome, učenici su naučili i kako putem mirisa detektirati da li se kompostna hrpa dobro ili loše razgrađuje te što učiniti ako kompost poprimi neugodan miris.

Učenici su na poklon dobili i letak s uputama o kompostiranju i križaljkom za provjeru znanja.

Nadamo se da će stečeno znanje dobro i korisno upotrijebiti u skladu sa poznatim sloganom „Manje smeća, više cvijeća“!

Iva Rukavina

Predavanje "Odrastanje u digitalnom dobu"

Autor: Iva Sergo, 9. 4. 2024. 15:17

Koncert "Svjetlo svijeta"

Autor: Tajana Kovačić, 9. 4. 2024. 14:26

Dana 6.4.2024. godine održan je koncert Svijetlo svijeta u crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije u Labinu. Naša škola imala je tu čast da su na koncertu nastupili i naš učenici. Uz zborove labinskog dekanata i goste nastupio je i naš kvintet kojim se ponosimo: Mia Gregorić na klaviru, Dinka Licul na violini, Ria Gobo na flauti, Dastin Oražem na harmonici i Ivor Škopac na gitari izveli su skladbu „Svete ruke“ Zlatana Plenkovića. Na samom kraju koncerta zborovi su udružili svoje snage i koncert zaključili zajedničkom izvedbom pjesme „Ti si svjetlo svijeta“ koju možete poslušati ovdje.

Postani policajac/policajka!

Autor: Elide Živić, 8. 4. 2024. 09:24

U ponedjeljak, 8.4.2024., u sklopu profesionalne orijentacije, našu je školu posjetio g.Davor Đurašin iz policijske postaje Labin, kako bi učenike osmih razreda upoznao sa zanimanjem policajac. Opisao im je kako izgleda jedan školski dan učenika koji upiše policijsku akademiju, koje školske predmete sluša, koliko traje školovanje, koje su osnovne sposobnosi i vještine potrebne za postati policajac.

Ovim putem zahvaljujemo g.Đurašinu na suradnji i njegovim savjetima!

POTRAGA ZA USKRSNIM JAJIMA

Autor: Sanja Gregorinić, 29. 3. 2024. 08:20

Dana 26. ožujka 2024. godine tijekom četvrtog nastavnog sata učiteljica hrvatskog jezika Klaudia Blašković i učiteljica talijanskog jezika Matea Tireli Krušvar organizirali su igru "Potraga za uskrsnim jajima" s učenicima 6.a i 6.b razreda u kojoj su djeca tražila uskršnja jaja skrivena na različitim mjestima unutar školskog hola. Učenici su bili podijeljeni u grupe. Za svako prikupljeno jaje dobili bi bod kao i za odgovore na postavljena pitanja i na taj način ponovili gradivo iz hrvatskog i talijanskog jezika. Učenici koji su osvojili prvo mjesto nagradit će se poticajnom ocjenom iz aktivnosti.
Budući da su učenici bili zadovoljni takvim načinom organizacije nastave, nastojat ćemo i u budućnosti međupredmetno surađivati i organizirati kreativne nastavne satove.

Tekst: Matea Tireli Krušvar

Foto: Sanja Gregorinić Trumić

Međunarodni dan dječje knjige

Autor: Silva Tenčić, 16. 4. 2024. 08:57

U povodu Međunarodnog dana dječje knjige učenici 2.a razreda naše škole u srijedu 27. 3. sudjelovali su na književnom susretu u Gradskoj knjižnici s autoricom slikovnica Ines Marciuš Kruljac, dobitnicom nagrade Grigor Vitez za najbolji književni tekst. Književnica je učenicima pročitala svoju slikovnicu „Traže se cirkusanti“  koju su oni poslušali s velikim zanimanjem i uživali u književnom susretu.